اخبار شرکت

ایده ای جالب و تاثیر گذار جهت افزایش آگاهی و دقت مردم به موضوع کم آبی و سازگاری با آن در هندو کالیفرنیا

اگر به بمبئی هندوستان گذرتان افتاد و در رستوران های آنجا دیدید که پیش خدمت ها لیوان ها را فقط تا نیمه آب می کنند تعجب نکنید و این را نشان بی احترامی آنها ندانید. در سال 2013 برای نخستین بار، پیشخدمت یکی از رستوران های هندوستان برای اینکه توجه مردم را به کم آبی و بحران آب جلب کند، لیوانهای مشتریان رستوران را تنها تا نیمه آب می کرد.
بدیهی است اگر فردی لیوان آبش خالی می شد دوباره تقاضا می کرد و پیش خدمت دوباره لیوانش را پر می کرد. این اقدام خودجوش این پیش خدمت به شدت مشتریان رستوران را متاثر می کرد.

به دستور مدیر رستوران تمامی پیش خدمتها موظف شدند که لیوانها را تنها تا نیمه پر کنند.
چند ماه بعد بر اساس دستورالعملی که از سوی انجمن هتلها و رستوران ها به تمامی 10.000 عضوش ابلاغ شد، همه رستوران های بمبئی موظف شدن که لیوان مشتریان را تنها تا نیمه آب کنند. این اقدام کوچک، اثری شگرف بر آگاه سازی مردمان به موضوع کم آبی و سازگاری با آن داشت.

این ایده سال بعد در کالیفرنیا، که چندسالی بود با خشکسالی مبارزه می کرد، اجرا شد. پیش خدمت ها در همه بارها و رستوران ها از ارائه آب به مشتریان منع شدند، مگر اینکه آنها خود تقاضا کنند. اکنون در تمامی رستوران های کالیفرنیا تابلویی در مقابل دید مشتریان قرار داده شده که بیان می کند: "به علت خشکسالی از عرضه آب، بدون تقاضای مشتری، معذوریم. این موضوع سبب افزایش آگاهی و دقت مردم به موضوع کم آبی، خشکسالی و سازگاری با آن شده است.

گروه مهندسی پیج آب

مشاوره،طراحی،ساخت و اجرای سیستم های تصفیه آب و فاضلاب،هوا و خاک

گروه مهندسی پیج آب

تصفیه پیشرفته تصفیه خانه های فاضلاب جهت باز چرخانی و استفاده مجدد

گروه مهندسی پیج آب

انجام دادن مهندسی مجدد و ارتقاء کمی و کیفی تصفیه خانه های آب و فاضلاب

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به شرکت گروه مهندسی پیچ آب می باشد

Copyright 2017.Designed by : Novin Sama Company

طراحی و اجرا : دهقانی


Mobile : 09156510992
Telegram : @mrdehghani.mahdi
Email : Mrdehghani.Mahdi@gmail.com
طراحی و اجرای پروژه های واکنش گرای تحت وب